logo-drzi-logo

Jary Tauber – tvář stacionáře

Jary Tauber – tvář stacionáře

Uzavřeli jsme partnerství s kladenským zpěvákem, hudebníkem a skladatelem Jary Taubrem. 

Pomáhat potřebným, rozumět a soucítit – to je smysl každé sociální služby. Některým z nás postavil osud do cesty překážku v podobě nemoci nebo úrazu a náhle je život zcela obrácený naruby. Vzbudit se do světa, který jste předtím neznali, krůček po krůčku se učit věci, které byly ještě včera samozřejmostí, vše, co bylo důležité ztrácí svůj prvotní smysl. Jakákoliv běžná činnost se stává obrovskou výzvou, bez pomoci druhých to už nejde.

Druhý život je denní stacionář v Kladně. Potkáváme se zde a pracujeme s lidmi, kteří svůj “druhý život“ již žijí. Jsou to lidé úžasně silní, bojují, učí se a my se učíme od nich.

Každý z nás má své sny, přání, představy. Za vším snažením něčeho v životě dosáhnout je spousta úsilí a sebeodříkání, někdy dojde motivace a podpora. Naši klienti mají přání, které se od běžných velmi liší. Jejich cílem je zapojit se do běžných denních činností, být alespoň částečně soběstační a my jim tu podporu poskytneme. Jsme jako rodina, vzájemně se podporujeme, tvoříme a učíme se. Někdy si nás najdou lidé, kteří k naší společné práci přispějí myšlenkou, darem nebo podají pomocnou ruku podobně, jako to udělal Jary Tauber.

Mladý kytarista, skladatel, zpěvák Jary Tauber pochází z Kladna měl také svůj velký sen – stát se hudebníkem. Od 13 let věnoval hudbě skoro veškerý svůj čas a jeho úsilí se vyplatilo. Za podpory svých blízkých vystudoval konzervatoř a dnes skládá texty k písničkám, hraje na kytaru, zpívá – zkrátka žije svůj sen a se svojí kapelou rozdává radost u nás i za mořem Naše příběhy jsou velmi podobné, chceme se o ně dělit společně. Děkujeme Ti Jary za tvůj čas, za skvělé zážitky pro naše klienty. Čerpáme z Tvojí nekonečné energie a síly dosáhnout toho, co od života opravdu chceme. Jsi pro nás motivací a těšíme se na další společné zážitky.