Posláním denního stacionáře Druhý život je poskytovat dospělým osobám se získaným poškozením mozku individuálně určené služby tak, aby přispívaly k upevňování, prohloubení a rozšíření získaných schopností a dovedností a k začlenění těchto osob do běžné společnosti.
– podporovat klienty k soběstačnosti a samostatnosti v běžných denních činnostech, a to se zohledněním jejich možností, schopností a zdravotního omezení
– poskytovat klientům takové služby, které přispějí k dosažení jejich osobních cílů a zvýšení či dosažení jejich nezávislosti na sociální službě
– vytvářet klientům příležitosti k tomu, aby mohli v maximální možné míře uplatňovat vlastní vůli, jednat na základě vlastních rozhodnutí a nést přiměřené riziko
– podporovat klienty při využívání přirozených vztahových sítí, služeb místních institucí, v pracovních pokusech nebo v pracovním uplatnění v různých organizacích
– podporovat klienty k tomu, aby mohli díky poskytovaným službám co nejdéle setrvat ve svém přirozeném sociálním prostředí.
– podílet se na osvětové činnosti v oblasti podpory a pomoci osobám se získaným poškozením mozku
– pro pečující osoby je tato služba velkým přínosem v odlehčení od péče o své blízké
1. Jedinečnost – každého klienta vnímáme jako jedinečnou bytost. Při poskytování služeb vycházíme ze znalosti jeho individuálních potřeb a přání.
2. Podpora soběstačnosti – klientům poskytujeme pomoc v činnostech, které vzhledem ke svému zdravotnímu omezení sami nezvládnou. Zároveň je motivujeme a podporujeme v tom, aby zůstali soběstační v aktivitách, které jsou schopni zvládnout samostatně.
3. Začlenění – naší snahou je zapojovat klienty do běžných situací, které život přináší a být jim nápomoci při jejich řešení.
4. Důstojnost – ke klientům se chováme s respektem a úctou. Ke každému klientovi přistupujeme jako k rovnocennému partnerovi. Respektujeme právo klienta na vlastní volbu.
5. Odbornost – klademe důraz na prohlubování a rozšiřování kvalifikace našich zaměstnanců.